דרוג חברות ומשרדים

דיירי הבניין רוצים לקדם פרויקט תמ"א 38, כולם מקדמים...
איך בוחרים משרד עו"ד ויזם שיקדמו את הפרויקט?
האם נבחר את זה שנתן את ההצעה הטובה ביותר (חלומית), את זה שבאתר שלו מופיעים הכי הרבה "פרויקטים", אולי עדיף דווקא היזם שמופיע בכל תוכנית בוקר, בכל כנס ותחת כל עץ רענן (יח"ץ, יח"ץ), או בעצם משרד הבוטיק שמקדם רק פרויקט אחד ואנחנו בונים על זה שיקדיש את כל מרצו וזמנו בקידום הפרויקט שלנו. סביר שהדיירים יתקשו להחליט וכנראה גם על הרקע הזה יהיו מחלוקות.
למרבה הצער גם בתחום ההתחדשות העירונית נכנסו גורמים לא מקצועיים ואפילו שרלטנים שיבטיחו חיפוי זהב לבניין אבל ישאירו אתכם עם בניין מתפורר לעוד שנים רבות. כבר מתחילת הדרך היה ברור שחייב להיות כלי אוביקטיבי ככל שניתן שיסייע בבחירת שותפים לדרך אבל השוק כולו היה צעיר ברמה שלא איפשרה כמעט השוואה או דרוג. כחלק מהתפתחות התחום והגידול בפעילות תמ"א 38 נכנסו לאחרונה גורמים מובילים בתחום דרוג החברות, הכלכלה והנדל"ן לבדיקה, הערכה ודרוג של חברות ומשרדי עו"ד מובילים בתחום ההתחדשות העירונית. אנחנו שמחים לציין גם באינדקס החברות שלנו את אלה המופיעות בדרוגים השונים.
כל אחד מהדרוגים מתבסס על שיטה אחרת בהתאם לגוף המדרג, חלק מהדרוגים בוחנים איתנות פיננסית וחוזק של החברה ואחרים נשענים יותר דווקא על הפרויקטים של החברה עם אלגוריתמים כאלה ואחרים המביאים בחשבון גם את שלב הפרויקט ואיכותו. לא דין הסכם חתום עם דיירים כפרויקט שהושלם.
כמובן שככל שחברה מדורגת ביותר מדרוג אחד היא עדיפה אולם גם כאן חשוב להדגיש שהשוק הוא גדול ודינמי ויש חברות ומשרדים מעולים שלא נכנסו לדרוגים השונים. כאמור, הדרוג הוא כלי עזר חשוב ביותר.

קבלנים ויזמים ומשרדי עו"ד מדורגים מסומנים באיקון מתאים באינדקסים שלנו.הדרוגים אליהם התייחסנו בשלב זה:

 Coface BDI - רשימת 25 החברות המובילות בתחום ההתחדשות העירונית, אין מדובר בדרוג אלא ברשימה.

 

 

מדלן גלובס - חברות תמ"א 38 מובילות בדרוג ארצי, מדד חברות מושקע שהוקם במסגרת אתר ההתחדשות העירונית היעיל שהקימו גלובס ומדלן.


 

DUN'S 100 - רשימת עוה"ד המובילים בתחום ההתחדשות העירונית, מובילים, בולטים וידועים. המדד הוא חלק ממיזם DUN'S100 של דן אנד ברדסטריט ישראל בשיתוף גלובס.