ברוכים הבאים לפורום תמ"א 38

מנהלת הפורום - עו"ד נטלי עברון, משרד שטייף עברון סידס בורוכוב 

משרד עורכי הדין שטייף עברון סידס בורוכוב, הינו משרד עורכי דין המתמחה בין היתר התמחות "בוטיקית" בתחום הנדל״ן וההתחדשות העירונית, בדגש על ייצוג דיירים בלבד. 
המשרד הינו חלוץ לעסוק בתחום "ההתחדשות העירונית" בכלל ותמ"א 38 על סוגיה השונים בפרט בהובלתו של עו"ד רפאל גרוס (מי ששימש כיועמ"ש של שיכון ובינוי 35 שנה) ועו"ד נטלי עברון. 
למשרד ניסיון רב בכל הקשור להוצאתם אל הפועל של עשרות רבות של פרויקטים מסוג זה ברחבי הארץ.
בעת האחרונה קיימת תנופה אדירה בכל התחום של התחדשות עירונית בארץ. 
 
הליווי המשפטי הוא חלק משמעותי מרכזי וקריטי בפרויקט התמ"א - עורך הדין הוא הדמות שמלווה ומפקחת לכל אורך הדרך בכל אחד משלבי הפרויקט. ניתן לפנות למשרד בטלפון 072-3934277.

הדומיננטיות והמעורבות של עורכי דין אקטיבים היא ההבדל בין פרויקט מצליח ומהיר לבין פרויקט שיכול שלא להתקדם בקצב בו כולנו היו מעוניינים.

תמא 38 הריסה ובניה והעברה ללא תמורה
תגובה אחרונה 03 דצמ 2019 08:19 ע"י עו"ד נטלי עברון - מנהלת הפורום. 1 תגובות.
גרסה להדפסה
מיון:
הקודםהקודם הבאהבא
מחבר הודעות
אנה

--
19 ספט 2019 10:09
  • צטט
  • הגב
שלום,
חתמתי על הסכם תמא.
לפני כן רציתי לתת את הדירה לבן שלי במתנה, אבל עורכי הדין אמרו לי לא להעביר, אלא אחרי שאחתום על התמא בגלל שיהיה לי מס.
אז העברתי אחרי שחתמתי. עשינו אצל עורך דין והכל. הבן שלי הלך לחתום על הסכם התמא גם כן, ואז אומרים לו שיידע שיהיה לו מס על התמא!
אמר שאמרו לאמא שלא יהיה. אמרו לו שבגלל שהיזם לא חתם עוד על ההסכם (בגלל שעוד לא חתמו 80%) אז בעצם ההסכם עוד לא בתוקף ולכן יחול מס.
האם זה נכון? האם המועד מחושב לפי מועד החתימה של היזם או שלי? כי כבר חודשים היזם לא חותם (כי עוד אין 80% חתימות של דיירים).
אני אשמח מאוד אם תוכלי לענות לי.
תודה
עו"ד נטלי עברון - מנהלת הפורום

--
03 דצמ 2019 08:19
  • צטט
  • הגב
היי אנה,

השאלה שהעלת הנה שאלה בנושא מיסוי,

בכללי, בעסקת העברה ללא תמורה יש פטור ממס שבח לאמא ושליש מס רכישה לילד.
עסקת התמ"א אמורה להיות פטורה, מדובר בעסקת נטו עבור הבעלים בה הם לא משלמים כל מס/אגרה/היטל. עצתי היא כי תשוחחי עם היזם על הנקודה הזו שכן אם בצעתם את ההעברה ללא תמורה לפני, תהיה חשיפת מס ולכן- מדובר בעניין מסחרי שיש להסכים עליו מול היזם,

בהצלחה,
נטלי
משרד עו"ד שטייף עברון סידס בורוכוב, ניתן לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל Nataly.evron@sesblaw.com או בטלפון 072-3934277 .
*אין לראות באמור ייעוץ משפטי, חוות דעת או תחליף לייעוץ משפטי אצל עו"ד, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ולא מחייב. בכל מקרה ספציפי מומלץ לפנות לעו"ד לפגישת יעוץ לקבלת ייעוץ משפטי פרטני*


תגובה מהירה
toggle
  שם משתמש:
נושא:
גוף:
קוד אבטחה:
CAPTCHA image
Enter the code shown above in the box below

שלח
Active Forums 4.3

אין לראות במידע ובחומרים המפורסמים בפורום, לרבות התייחסות, תגובות, תשובות ופרסומי הנהלת הפורום משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי, ו/או חוות דעת משפטית או מקצועית כלשהי. בכל מקרה יש להתייעץ עם עו"ד על מנת לקבל ייעוץ המותאם לנסיבות המיוחדות ולנתוני המקרה הספציפי וכל מקרה יש לבחון לגופו. אין בכתבה זו כדי ליצור יחסי עו"ד-לקוח בין הקוראים לבין הכותב או משרדו. אין להסתמך על מידע המפורסם בפורום לצורך קבלת החלטות כלשהן, לרבות בנושאים מקצועיים, משפטיים, קנייניים, תכנוניים, הנדסיים, אישיים או כספיים. אין לראות במידע המפורסם בפורום משום ייעוץ משפטי או מקצועי אחר.