ברוכים הבאים לפורום תמ"א 38

מנהלת הפורום - עו"ד נטלי עברון, משרד שטייף עברון סידס בורוכוב 

משרד עורכי הדין שטייף עברון סידס בורוכוב, הינו משרד עורכי דין המתמחה בין היתר התמחות "בוטיקית" בתחום הנדל״ן וההתחדשות העירונית, בדגש על ייצוג דיירים בלבד. 
המשרד הינו חלוץ לעסוק בתחום "ההתחדשות העירונית" בכלל ותמ"א 38 על סוגיה השונים בפרט בהובלתו של עו"ד רפאל גרוס (מי ששימש כיועמ"ש של שיכון ובינוי 35 שנה) ועו"ד נטלי עברון. 
למשרד ניסיון רב בכל הקשור להוצאתם אל הפועל של עשרות רבות של פרויקטים מסוג זה ברחבי הארץ.
בעת האחרונה קיימת תנופה אדירה בכל התחום של התחדשות עירונית בארץ. 
 
הליווי המשפטי הוא חלק משמעותי מרכזי וקריטי בפרויקט התמ"א - עורך הדין הוא הדמות שמלווה ומפקחת לכל אורך הדרך בכל אחד משלבי הפרויקט. ניתן לפנות למשרד בטלפון 072-3934277.

הדומיננטיות והמעורבות של עורכי דין אקטיבים היא ההבדל בין פרויקט מצליח ומהיר לבין פרויקט שיכול שלא להתקדם בקצב בו כולנו היו מעוניינים.

ב 10.10.18 משרדנו לוקח חלק פעיל בכנס התחדשות עירונית של מידע כנסים, בערים חולון בת ים ויפו
כנס זה הנו כנס חשוב מאין כמותו לוועדי בתים כמדגיש את חשיבותו של פרוייקט מהפן של הדיירים כבעלי הקרקע בפרוייקטים מסוג זה.

השכרת דירה בבניין שיעבור תהליך תמ"א 38/2 או פינוי בינוי אך במועד לא ידוע
תגובה אחרונה 23 אוק 2018 10:57 ע"י עו"ד נטלי עברון - מנהלת הפורום. 3 תגובות.
גרסה להדפסה
מיון:
הקודםהקודם הבאהבא
מחבר הודעות
גלי

--
20 אוק 2018 22:25
  • צטט
  • הגב
שלום רב,
אני בעלת דירה בבניין שלגביו מגעים ראשוניים עם יזם לשם פרוייקט שיכלול איחוד בניינים במסגרת תמ"א 38/2 או פינוי-בינוי (המתווה עדיין לא ברור) .
המועד אינו ידוע ואני עומדת בפני חידוש ההסכם שעומד להסתיים עם הדיירים המתגוררים בדירה שנתיים והמעוניינים בחידושו (לאחר מימוש האופציה להארכת ההסכם).
שאלותיי הן:
1. איזה סעיף מקובל להוסיף לחוזה השכירות במקרה כזה ?
2. האם בהסכם החדש נכון יהיה להשאיר את סעיף מתן האופציה לשנה נוספת אך עם הגבלות תואמות ?
תודה מראש,
גלי
עו"ד נטלי עברון - מנהלת הפורום

--
22 אוק 2018 13:29
  • צטט
  • הגב
היי גלי,

לגבי שאלה מס' 1- ממליצה לפנות לעו"ד שיכין הסכם שכירות מתאים, להבנתי לא מדובר רק בסעיף מסויים אלא ראיה כללית של הסכם השכירות נוכח הפרוייקט הצפוי.

לגבי שאלה מס' 2- ניתן להשאיר את האופציה עם אפשרות פינוי בהתראה של חודשיים מראש ואולם ממליצה לשאול את היזם לוחות זמנים לעלייה על הקרקע.

בהצלחה,
נטלי
משרד עו"ד שטייף עברון סידס בורוכוב, ניתן לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל Nataly.evron@sesblaw.com או בטלפון 072-3934277 .
*אין לראות באמור ייעוץ משפטי, חוות דעת או תחליף לייעוץ משפטי אצל עו"ד, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ולא מחייב. בכל מקרה ספציפי מומלץ לפנות לעו"ד לפגישת יעוץ לקבלת ייעוץ משפטי פרטני*
גלי

--
22 אוק 2018 22:53
  • צטט
  • הגב
היי נטלי,

ראשית תודה.
מדוע יש צורך בשינוי הסכם שכירות שכבר נבחן בעבר ולא רק בהוספת סעיף בתוכו כגון:
..... נבחנת האפשרות לביצוע פרויקט תמ"א 38/2 או פינוי בינוי באזור ובבניין ובעלת הדירה מתחייבת להודיע לשוכר על כל התקדמות משמעותית בנושא [כגון: קבלת היתר בניה וכו']. ובנוסף, שבמידה ותהיה התקדמות משמעותית בהתכנות פרויקט תמ"א 38/2 או פינוי בינוי, אזי בעלת הדירה תתן לשוכר התראה מוקדמת מראש של 90 [תשעים] ימים ממועד פינוי הדירה המתבקש.

לגבי שאלה מס' 2- כל ההתדיינות עם היזם היא בשלבים ראשוניים ועדיין אין חוזה.
האם את יכולה לציין בבקשה מהם השלבים עד לשלב קבלת היתר?

תודה רבה.
עו"ד נטלי עברון - מנהלת הפורום

--
23 אוק 2018 10:57
  • צטט
  • הגב
היי גלי,

הסיבה שאני כותבת שיש צורך לבחון את הסכם השכירות בכללותו היא כי ייתכן ויש שם עוד סעיפים שצריכים להיות כפופים לסעיף "התמ"א" ובראיית הסעיפים האחרים הדרושים הבהרה בנושא זה, ולכן עין מקצועית על כלל ההסכם בראיית נושא זה היא תמיד חיונית, טובה ומדוייקת יותר.


לגבי שאלה 2- גם אם ההתדיינות היא ראשונית, אפשר לקבל ממנו לוחות זמנים כלליים.
אינני יודעת לתת לך לוחות זמנים שכן זה מאוד תלוי בכל פרוייקט וברשות המקומית הרלבנטית- האם יש צורך להכין תכנית נקודתית-האם הולכים יש למסלול היתר וכו'.


בהצלחה,
נטלי
משרד עו"ד שטייף עברון סידס בורוכוב, ניתן לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל Nataly.evron@sesblaw.com או בטלפון 072-3934277 .
*אין לראות באמור ייעוץ משפטי, חוות דעת או תחליף לייעוץ משפטי אצל עו"ד, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ולא מחייב. בכל מקרה ספציפי מומלץ לפנות לעו"ד לפגישת יעוץ לקבלת ייעוץ משפטי פרטני*


תגובה מהירה
toggle
  שם משתמש:
נושא:
גוף:
קוד אבטחה:
CAPTCHA image
Enter the code shown above in the box below

שלח
Active Forums 4.3

אין לראות במידע ובחומרים המפורסמים בפורום, לרבות התייחסות, תגובות, תשובות ופרסומי הנהלת הפורום משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי, ו/או חוות דעת משפטית או מקצועית כלשהי. בכל מקרה יש להתייעץ עם עו"ד על מנת לקבל ייעוץ המותאם לנסיבות המיוחדות ולנתוני המקרה הספציפי וכל מקרה יש לבחון לגופו. אין בכתבה זו כדי ליצור יחסי עו"ד-לקוח בין הקוראים לבין הכותב או משרדו. אין להסתמך על מידע המפורסם בפורום לצורך קבלת החלטות כלשהן, לרבות בנושאים מקצועיים, משפטיים, קנייניים, תכנוניים, הנדסיים, אישיים או כספיים. אין לראות במידע המפורסם בפורום משום ייעוץ משפטי או מקצועי אחר.