ברוכים הבאים לפורום תמ"א 38

מנהלת הפורום - עו"ד נטלי עברון, משרד שטייף עברון סידס בורוכוב 

משרד עורכי הדין שטייף עברון סידס בורוכוב, הינו משרד עורכי דין המתמחה בין היתר התמחות "בוטיקית" בתחום הנדל״ן וההתחדשות העירונית, בדגש על ייצוג דיירים בלבד. 
המשרד הינו חלוץ לעסוק בתחום "ההתחדשות העירונית" בכלל ותמ"א 38 על סוגיה השונים בפרט בהובלתו של עו"ד רפאל גרוס (מי ששימש כיועמ"ש של שיכון ובינוי 35 שנה) ועו"ד נטלי עברון. 
למשרד ניסיון רב בכל הקשור להוצאתם אל הפועל של עשרות רבות של פרויקטים מסוג זה ברחבי הארץ.
בעת האחרונה קיימת תנופה אדירה בכל התחום של התחדשות עירונית בארץ. 
 
הליווי המשפטי הוא חלק משמעותי מרכזי וקריטי בפרויקט התמ"א - עורך הדין הוא הדמות שמלווה ומפקחת לכל אורך הדרך בכל אחד משלבי הפרויקט. ניתן לפנות למשרד בטלפון 072-3934277.

הדומיננטיות והמעורבות של עורכי דין אקטיבים היא ההבדל בין פרויקט מצליח ומהיר לבין פרויקט שיכול שלא להתקדם בקצב בו כולנו היו מעוניינים.

ב 10.10.18 משרדנו לוקח חלק פעיל בכנס התחדשות עירונית של מידע כנסים, בערים חולון בת ים ויפו
כנס זה הנו כנס חשוב מאין כמותו לוועדי בתים כמדגיש את חשיבותו של פרוייקט מהפן של הדיירים כבעלי הקרקע בפרוייקטים מסוג זה.

תמא 38א מה מומלץ לבקש מהיזם: ליווי בנקאי או ערבות בנקאית?
תגובה אחרונה 01 אפר 2018 19:33 ע"י עו"ד אילן גלזר - מנהל הפורום. 1 תגובות.
גרסה להדפסה
מיון:
הקודםהקודם הבאהבא
מחבר הודעות
רל

--
08 מרץ 2018 02:35
  • צטט
  • הגב
היזם מעדיף לתת ערבויות בנקאיות ולא ליווי בנקאי שהוא טוען שזה פחות כלכלי לו ושלא תמיד הבנקים מאשרים במיוחד שזה נחשב פרויקט קטן יחסית, מה ההבדל בין ערבות בנקאית לליווי בנקאי אם חס וחלילה היזם פושט רגל והאם להתעקש על ליווי בנקאי?
עו"ד אילן גלזר - מנהל הפורום

--
01 אפר 2018 19:33
  • צטט
  • הגב
שלום רב,
השאלה אינה ברורה דיה שכן ליווי בנקאי וערבויות בנקאיות הולכים על פי רוב יד ביד.
אני מניח שכוונת אותו יזם היא שהוא מוכן להעמיד לטובת הפרוייקט ערבות בנקאית מסוג ערבות ביצוע להבטחת קיום התחייבויותיו מבלי לקבל ליווי בנקאי כולל לפרוייקט. המשמעות היא שלטובת רוכשי הדירות מהיזם נרשמות הערות אזהרה והם לא מקבלים ערבות מסוג חוק מכר ושבנוסף גובה הערבות לבעלי הדירות הקיימות אינו מכסה באופן מלא את כל עלויות החיזוק והשיפוץ.
מובן שבמקרה בו אין ליווי בנקאי הסיכון הקיים לבעלי הדירות הקיימות גדול יותר במקרה בו היזם פושט את הרגל שכן בעלי הדירות מוצאים עצמם עם ערבות שאינה מלאה ועם רוכשי דירות אשר לטובתם רשומה הערת אזהרה. עם זאת כפי שהיזם הציג במקרים רבים בהם היקף הפרוייקט קטן הבנקים לא מוכנים לתת ליווי בנקאי לפרוייקט.
צריך לנסות ולהתעקש ככל האפשר על ליווי בנקאי או ליווי של מוסד פיננסי אחר, תוך העמדת בטוחות הן לבעלי הדירות הקיימות והן לרוכשי הדירות החדשות. חלופה שנותנת פתרון חלקי היא לדאוג שרוכשי הדירות החדשות יכניסו את מלוא הכספים שהם משלמים עבור רכישת הדירה לחשבון נאמנות בפיקוח על עו"ד בעלי הדירות ממנו יצאו כספים אך ורק לטובת בניית הפרוייקט.

בברכה,

אילן גלזר, עו"S
משרד עו"ד גלזר ושות' – הנהלת הפורום, ניתן לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל Headoffice@glaser-law.co.il ובטלפון: 03-6114920.
* אין לראות באמור ייעוץ משפטי


תגובה מהירה
toggle
  שם משתמש:
נושא:
גוף:
קוד אבטחה:
CAPTCHA image
Enter the code shown above in the box below

שלח
Active Forums 4.3

אין לראות במידע ובחומרים המפורסמים בפורום, לרבות התייחסות, תגובות, תשובות ופרסומי הנהלת הפורום משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי, ו/או חוות דעת משפטית או מקצועית כלשהי. בכל מקרה יש להתייעץ עם עו"ד על מנת לקבל ייעוץ המותאם לנסיבות המיוחדות ולנתוני המקרה הספציפי וכל מקרה יש לבחון לגופו. אין בכתבה זו כדי ליצור יחסי עו"ד-לקוח בין הקוראים לבין הכותב או משרדו. אין להסתמך על מידע המפורסם בפורום לצורך קבלת החלטות כלשהן, לרבות בנושאים מקצועיים, משפטיים, קנייניים, תכנוניים, הנדסיים, אישיים או כספיים. אין לראות במידע המפורסם בפורום משום ייעוץ משפטי או מקצועי אחר.