מאמרים בנושא תמ"א 38

עשרת הדיברות לבחירת ספק למתקני חניה
חברת פרומוט
רכשתם דירה עם חניות באמצעות מתקני חניה, הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א עם מצוקת חניה... ברוכים הבאים למועדון. כל מה שרציתם (ואתם צריכים) לדעת על מתקני חניה והשימוש בהם בבניינים משותפים... המדריך המלא והלא מצונזר!
 


מתקן חניה חצי אוטומטי של פרומוט, הכולל עמדות הטענה לרכבים חשמליים מבית חברת WÖHR"

מתקני חניה זו כבר לא מילה גסה! תחום מתקני החניה בארץ תופס תאוצה ורוב הסיכויים שאם אתם מחפשים נכס חדש או משתדרגים לתמ"א כזו או אחרת בבניין שלכם, אתם עומדים להיות חלק מקהילת משתמשי מתקני החניה. 
קיימות בארץ לא מעט חברות שמציעות את המערכות האלו, אך לא כולן איכותיות, בטוחות ובעלות יכולת לתת שירות ותחזוקה לאורך זמן, מה שלא תמיד מתאים לצרכים ולדרישות שלכם. אם אתם כאלו שמחפשים בבית מקום בטוח, יציב ושקט, וכן  - גם תמורה הולמת לכסף שלכם, עדיף לוודא שאתם בידיים טובות. אז אם רכשתם דירה ובה החניות הן ע"ג מתקני חניה או אם אתם מתלבטים על רכישה שכזו להלן

עשרת הדיברות למתקני החניה:

 1. וודאו שהמתקן המוצע עומד בדרישות ובתקנים של התקן הישראלי של מתקני החניה (ת"י 5437) (כן...כן... יש כזה). ספק שעומד בכך יוכל להעמיד לרשותכם מסמך כתוב.
   
 2. עברו על הסכם השירות (מחויב להיות כזה חתום) ובדקו את תקופת האחריות, מחיר השירות החודשי ומה הוא כולל.
   
 3. וודאו שסביבת המתקנים בטוחה והם נושאים מאחזי יד וגדרות המונעות נפילה, חבלה או סקרנות של ילד.
   
 4. וודאו שספק מתקני החניה עובד לפחות 5 שנים בתחום ודרשו לראות מתקנים אחרים שלו עובדים ומותקנים.
   
 5. בקשו לדבר עם ממליצים או לקוחות קיימים. 
   
 6. בדקו מהם נתוני המתקן שאתם עומדים לקבל – מתקני החניה נועדו לספק מקומות חניה, ככאלו הם בנויים לנצל מינימום מקום ולמקסם את מקומות החניה. לכן בחלק מן המקומות תהיה מגבלה של אורך, גובה, רוחב ומשקל כלי רכב.
   
 7. וודאו שחברת מתקני החניה מקיימת הדרכה בעת קבלת מפתח/שלט/צ'יפ עבור המתקן על מנת להכיר את המתקן ואת אופן השימוש בו.
   
 8. וודאו כי לספק מתקני החניה יש צוות שירות זמין בכל ימות השנה (כולל שבתות, חגים ומועדים) שעבר הכשרה מתאימה והינו מוסמך לטפל בתקלות במידת הצורך.
   
 9. וודאו כי ספק מתקני החניה מחזיק מלאי חלקי חילוף מתאים וזמין.
   
 10. דרשו לקבל תסקיר נקי מבודק מטעם משרד העבודה שבדק את תקינות המתקן טרם מסירתו. נדרשת בדיקה בתוקף כל 14 חודשים.


חברת פרומוט מתקני חניה בע"מ היא החברה הוותיקה והמובילה בישראל בפתרונות חניה מכאניים ואוטומטיים. בפעילותנו משנת 1992 ועד היום הותקנו למעלה מ-15,000 מקומות חניה, במאות פרויקטים ברחבי הארץ. פרומוט מעניקה שירות הוגן, איכותי, מקצועי וזמין. מחלקת השירות של פרומוט מספקת שירותי תחזוקה מונעת ותחזוקת שבר למגוון רחב של מתקני חניה מתוצרת WÖHR וחברות נוספות, למאות לקוחות ולאלפי מקומות חניה בישראל.

לפרטים נוספים בקרו  באתר פרומוט או התקשרו 3102*


צוות השירות של חברת פרומוט מתקני חניה זמין 24/7

 


מתקן חניה אוטומטי של פרומוט בבניין תמ"א 38 בתל אביב

 

חזור

תמ"א 38, מתחילים באתר המרכזי

קריאה אחרונה לעלות על רכבת תמ"א 38!
המועצה הארצית לתכנון ובניה הכריעה - תמ"א 38 תבוטל עוד 3 שנים, אוקטובר 2022. 
אחרי תאריך זה אמורה להיות תוכנית חדשה להתחדשות עירונית שכפי הנראה תהיה נכונה יותר לערים אך לא תיטיב בהכרח עם הדיירים. התוכנית תבטל או תפחית פטורים ממסים והיטלים ותאפשר תמורות פחותות לדיירים. 
על פניו נראה שנכון לנסות לקדם כיום תמ"א בבניין ולא בהכרח מומלץ להמתין לשינויי מדיניות. בניינים שיגישו תוכניות עד למועד הקובע, גם אם לא ישלימו פרויקט, עתידים להיכלל בתוכניות מעבר כפי שיוחלט בכל עיר. בכל מקרה נראה שעדיף להמשיך ולקדם תהליך ויהיה קל יותר לנסות ולהשתלב בהמשך מול התוכנית החדשה מאשר להתחיל מאפס.
אז אל תפספסו את הרכבת...

השאירו פרטים ואנחנו נשתדל להעביר לחברות מתאימות, ללא כל עלות מצדכם.  כדאי להבין שלא כל בניין מתאים לכל היזמים, בניין שמוגדר אצל אחד כ"לא כלכלי" יכול להיות "יהלום" אצל אחר. גם הזמן משחק תפקיד ובניין או ישוב שאינם אטרקטיביים בזמן מסוים יכולים להפוך למאד מבוקשים עקב שינויים ברגולציה, במחירי הנדל"ן ועוד.

אנחנו באתר המרכזי עושים כל מאמץ למצוא את הגורם המתאים שיטפל בכל בניין הרשום במאגר שלנו, לא תמיד זה קורה מעכשיו לעכשיו אבל אנחנו רצים למרחקים ארוכים...

* שדה חובה