פרסומות

שוסטר התחדשות עירונית קבוצת משגב 26 - בונים לך את העתיד

אתר האינטרנט המוביל לתחום תמ"א 38 והתחדשות עירונית

לקידום תמ"א 38 בבניין מלאו את הטופס

מעוניינים להתחיל בתהליך תמ"א 38 בבניין שלכם או לקבל הצעות מחברות נוספות?

השאירו פרטים ואנחנו נשתדל להעביר לחברות מתאימות, ללא כל עלות מצדכם.  כדאי להבין שלא כל בניין מתאים לכל היזמים, בניין שמוגדר אצל אחד כ"לא כלכלי" יכול להיות "יהלום" אצל אחר. גם הזמן משחק תפקיד ובניין או ישוב שאינם אטרקטיביים בזמן מסוים יכולים להפוך למאד מבוקשים עקב שינויים ברגולציה, במחירי הנדל"ן ועוד.

אנחנו באתר המרכזי עושים כל מאמץ למצוא את הגורם המתאים שיטפל בכל בניין הרשום במאגר שלנו, לא תמיד זה קורה מעכשיו לעכשיו אבל אנחנו רצים למרחקים ארוכים...

* שדה חובה

 

קבוצת מובילי התחדשות עירונית: פתחנו קבוצת פייסבוק המיועדת לכל העוסקים ומקבלי ההחלטות בתחום ההתחדשות העירונית. יזמים וקבלנים, עורכי דין, אדריכלים, מלווי דיירים ועוד. הקבוצה תשמש לקבלת עדכונים שוטפים, במה לתכנים של חברי הקבוצה. 
לקבוצת מובילי התחדשות עירונית >>>

 

גבולות תמ"א 38: שכנים מבניין סמוך מתנגדים לפרויקט תמ"א 38 בוועדות התכנון וגם בבית המשפט. טענתם העיקרית הייתה כי הבנייה תגרום חסימה של אוויר ואור לדירותיהם ואף תפגע בפרטיותם. מה החליטה השופטת?
כתבה מאת עו"ד זיו לוטן, מיוחד לאתר המרכזי, למאמר ולמאמרים נוספים >>>

 

עלו ברשת

 • מה צפוי בפרויקטים של תמ"א 38 לאור ההחלטה להאריך את תוקפה
  Ynet 15.10.2019
  המדינה החליטה להאריך בעוד 3 שנים את תוקפה של תמ"א 38 המאפשרת לבצע חיזוק מבנים ותוספת בנייה ובאוקטובר 2022 תיכנס לתוקפה תוכנית חדשה אשר אמורה לאפשר ראייה תכנונית מקיפה יותר, ומעבר למקרים של בניין בודד בכל פעם, וכן פתרונות טובים יותר במקרים שהתוכנית הנוכחית לא מסוגלת לתת מכיוון שאין היתכנות כלכלית, של אזורי הפריפריה וכמו כן הוספת תשתיות מתאימות על ידי הרשויות. הסמנכ"לית של הרשות להתחדשות עירונית במשרד השיכון, עינת גנון, יחד עם נחמה בוגין ואוהד דנוס שהם שמאי מקרקעין, מסבירים את המשמעות של ההחלטה החדשה. כיום יש תוכניות בהליכי אישור של תמ"א 38 לגבי 80,000 דירות ובתקופה שעד אוקטובר 2022 צפויות להתווסף עד פרויקטים של תמ"א 38 עבור 75,000 דירות נוספות, שאת על פי הנתונים ש הרשות להתחדשות עירונית. מי שנמצא כיום בתהליכים ראשונים של פרויקט תמ"א 38, צריך להזדרז כדי להגיע לשלב של הגשת תוכניות לפני התאריך של אוקטובר 2022, מכיוון שתמיד ישנם קשיים שמעכבים את קידומו, כמו למשל אי הסכמה בין הדיירים או אי הסכמות מול יזם תמ"א 38. כל הפרויקטים של תמ"א 38 אשר נמצאים כבר בתהליך ואשר הגיעו כבר לשלב של הגשת התוכנית, לא אמורים להיות מושפעים מההחלטה החדשה. באשר לשאלה האם כדאי להמתין לתוכנית החדשה, התשובה היא לא חד משמעית ולא בטוח שכדאי להמתין מכיוון שהמדיניות החדשה עלולה למשל להשפיע למשל על הפטור שניתן על היטל השבחה, ומס שבח. המדיניות החדשה תצטרך לתת תשובות גם לפריפריה אך הדברים כרוכים באישור של שר האוצר החדש שיצטרך למשל לאשר את פעילות הקרן אשר הוקמה לצורך סיוע בפריפריה.
 • פרויקט פינוי בינוי בגבעתיים ברחוב ההסתדרות
  ספונסר 02.10.2019
  בחודש אפריל השנה רכשה חברת האחים דוניץ חברה בת של חברת גינדי השקעות, אשר לה זכויות בפרויקט של פינוי בינוי בגבעתיים. מדובר על פרויקט ברחוב ההסתדרות של גבעתיים, אשר בו ייבנו 500 דירות חדשות במקום 168 הדירות הקיימות כיום במתחם ואשר ייהרסו. חברת האחים דוניץ, שהיא חברה ציבורית כבר כ-50 שנה, מדווחת כי קיבלה את ההסכמה של נציגות הדיירים בפרויקט וכרגע נמצאים בשלב האחרון לפני שהפרויקט ייצא לדרך מכיוון שיש לו כבר תב"ע מאושר. אם לא יתקבלו התנגדויות במשך 60 ימים, תיכנס החברה לשלב של ביצוע מהלכים תכנוניים עבור הפרויקט. המתחם נמצא באחד האזורים הטובים של העיר גבעתיים, מציין מנכ"ל חברת האחים דוניץ, נסים אחיעזרא, והפרויקט עבר כבר את השלבים הבירוקרטיים ולכן ניתן יהיה לצאת לדרך בקרוב, מקווה אחיעזרא. לחברה שנרכשה על ידי חברת האחים דוניץ יש גם זכויות לבניית אלף דירות בפרויקט של פינוי בינוי בעיר רמת השרון. חברת האחים דוניץ מנהלת גם פרויקט גדול בקרית האמנים, הנמצא בשלב מתקדם וחמישה מגדלים בפרויקט הזה כבר אוכלסו. פרויקט נוסף של החברה הוא פינוי בינוי בעיר ראשון לציון וכן פרויקטים נוספים בערים תל אביב גבעתיים אשדוד רחובות ובשכונת גני תקווה. ובסך הכול נמצאת החברה בשלבים שונים של פרויקטים, בבנייה של כשלושת אלפים דירות. בעיר תל אביב על דרך השלום נמצא בשלבי תכנון פרויקט של התחדשות עירונית במתחם הגובל בגן וולפסון מצד מערב והעיר גבעתיים מצד מזרח.
 • דיונים בנושא תמ"א 38 בחיפה
  חדשות חיפה 02.10.2019
  תמ"א 38 בחיפה נדון לאחרונה במועצת העיר והכוונה היא לעדכן את המדיניות העירונית, וליצור בהירות תכנונית תוך התמקדות ביכולת של התשתיות העירוניות לעמוד בתוספת הבנייה הנגרמת כתוצאה של פרויקטים מהסוג של תמ"א 38 בחיפה. כמו יש כוונה לתעדף אזורים מסוימים של חיפה במה שקשור לפיתוח העירוני. ישנה הבחנה בין תמ"א 38 אשר מטרתה היא חיזוק מבנים כדי שיעמדו בפני רעידות אדמה, וכן הוספת ממ"דים לדירות כדי להגביר את הביטחון לדיירים. מעבר להיותנ תכנית אדריכלית לשם חיזוק המבנים, ישנו גם ההיבט של התחדשות עירונית מה שמהווה את החיבור בין תכנון אדריכלי פרטני לבין התכנון הכללי העירוני. בשנים מאז 2016 נבנו בעיר חיפה אלפי דירות ללא שנעשה תעדוף, מה שגרם לכך שבשכונת כרמליה ושכונת אחוזה, שבהן יש ביקוש גדול, ישנו גידול של מעל 20 אחוזים ביחידות הדיור והגיעו כבר לניצול המקסימלי של התשתיות בשכונות ואפילו מעבר לכך ועדיין נותרו עשרות מבנים  שבהם נדרש חיזוק, כך שעיריית חיפה נדרשת לבחון איך היא מתמודדת עם מצב זה. בשכונץ אחוזה למשל חצי מהשטחים התפוחים הם בבעלות פרטית ולכן תתקשה עיריית חיפה לממש את מה שנדרש עבור תוספת הבנייה. היבטים נוספים שעיריית חיפה צריכה להידרש להם במסגרת הוספת של יחידות דיור, הם תקן החניה ותשתית לתחבורה הציבורית, שמירה על העצים והטבע העירוני ועוד. התחדשות עירונית בחיפה מאפשרת גם בנייה של חוסו חברתי בשכונות ומקום להתחדשות קהילתית ויש לעשות אותה תוך שיתוף משמעותי ואמיתי של הציבור כדי ליצור אמון והדדיות בין התושבים לבין הרשות המקומית.
 • מינהל התכנון ממליץ לא להאריך את תוקף תמ"א 38
  Ynet 13.09.2019
  מינהל התכנון ממליץ לא לאשר את הארכת תוכנית המתארה הארצית, תמ"א 38, לחיזוק מבנים שיעמדו בפני רעידות אדמה מעבר למאי 2020 שאז אמור לפוג תכנה של תמ"א 38. במינהל התכנון טוענים כי התוכנית לא משידה את המטרה שלה מכיוון שפרויקטים של תמ"א 38  קודמו בעיקר באזורי הביקוש בעוד שבאזורים הקרובים לשבר הסורי-אפריקאי, לא התבצעו כמעט פרויקטים בשל אי כדאיות כלכלית ליזמים. טענה נוספת של מינהל התכנון היא שפרויקט של תמ"א 38, הן במסלול של חיזוק ושדרוג (תמ"א 38/1), והן במסלול של הריסה ובנייה מחדש (תמ"א 38/2) מתוכנן לבניין הנמצא על מגרש אחד כאשר לא מביאים בחשבון את הנושאים של הקמת בתי ספר, פארקים ציבורים, גנים וכו'. על פי הנתונים של מדלן ישראל, בערים הרצליה, רמת גן, נהריה, אשדוד, חדרה, חולון יש את 10 השכונות בהם בוצע המספר הגדול ביותר של פרויקטים של תמ"א 38. על פי הרשימה נמצאת השכונה מרכז של הרצליה שבה בוצעו 78 פרויקטים ונוספו בהן 707 דירות. בהמשך הרשימה ישנם הפרויקטים של תמ"א 38 ברמת גן, כאשר בשכונת מתחם הנגבה בוצעו 78 פרויקטים ובהם נוספו 702 דירות, בשכונת רמת יצחק 43 פרויקטים ונוספו 667 דירות, בשכונת החרוזים 39 פרויקטים ו-663 דירות חדשות. בהמשך הרשימה של 10 השכונות המובילות נמצאות עוד שתי שכונות של רמת גן, האחת היא מרכז העיר א' עם 26 פרויקטים ו510 דירות חדשות ושכונת שיכון מזרח עם 30 פרויקטים ו-485 דירות נוספות. עוד ברשימה הזאת, נמצאת השכונה רובע ו' של העיר אשדוד שבה בוצעו 34 פרויקטים ונוספו 621 דירות, מרכז העיר של נהריה עם 55 פרויקטים ו-622 דירות חדשות, חדרה – 24 פרויקטים במרכז העיר, ו-21 פרויקטים בשכונת אגרובנק בעיר חולון שבהם נוספו 472 דירות.
 • פרויקט חדש של תמ"א 38 בתל אביב בשכונת רמת החייל
  גלובס 12.09.2019
  פרויקט חדש של תמ"א 38 בתל אביב יבוצע על ידי חברת תנופה בעיר בע"מ כאשר האדריכל הוא ארז אלה והעורך דין המייצג את הדיירים הוא רועי שובל. מדובר בפרויקט של תמ"א 38 במסלול של הריסה ובנייה מחדש (תמ"א 38/2) ברחוב הרוגי מלכות 10-12 בשכונת רמת החייל של תל אביב, כאשר במקום הבניין הקיים היום של שתי קומות ובו 8 דירות בשטח של פחות מ-70 מ"ר, ייבנה בניין חדש שבו יהיו 21 דירות. לבעלי הדירות הקיימות יינתן לבחור אם הם רוצים דירת גן בשטח של כ-125 מ"ר או דירה אחרת בשטח של כ-140 מ"ר בתוספת מרפסת וכן חנייה בחניון תת קרקעי. חברת תנופה בעיר הבטיחה לדיירים כי היא תישא בהוצאות של דמי השכירות בתקופה שהם יפונו לדירה חלופית וכן בהוצאות של ההובלה מהדירה ובהובלה מהדירה השכורה אל הדירה החדשה. חמישה מתוך שמונה בעלי הדירות בחרו דירת גן והאחרים בחרו דירה גדולה יותר הכוללת מרפסת. סער גל, השייך לנציגות הבניין, סיפר כי אחרי שהתברר שהבניין מתאים לביצוע פרויקט של תמ"א 38 במסלול של הריסה ובנייה מחדש, נאספו בעלי הדירות כדי לקבל הסבר על רעיון של תמ"א 38 בבניין שהתשתיות בו כבר רעועות. לאחר שבעלי הדירות נתנו את הסכמתם פנתה הנציגות לכמה יזמים כדי לקבל הצעות ולבסוף התקבלה ההצעה של יזם תמ"א 38 שיאפשר להוציא את התוכנית אל הפועל והוא רם אדרת. ההיטלים והאגרות לפרויקט כבר שולמו וכן נחתם ההסכם לליווי בנקאי, ובקרוב אמור להתקבל היתר שלאחריו יקבלו הדיירים את הודעת הפינוי.
 • תפקידיו של עו"ד תמ"א 38
  ThePulse 28.08.2019
  תמ"א 38 מיועדת לבניינים שנבנו לפני שנת 1981 ואשר זקוקים לחיזוק כדי שיעמדו בפני רעידות אדמה וגם מבצעים בהם חידוש באותה הזדמנות. מי שמבצע את הפרויקטים האלה הם יזמין וחברות קבלניות אשר מבקשים להראות שיש להם את החוסן הכלכלי כדי לקחת על עצמם פרויקט תמ"א 38 כזה אשר מאפשר להם להנות מהתמריצים המוענקים בתחום זה. מומלץ לפנות לעורך דין המומחה בענייני מקרקעין ובאופן מיוחד מומחה גם בפרויקטים של תמ"א 38, שהם מורכבים מהבחינה המשפטית, כדי שהוא ילווה את הדיירים מהשלב של ההצעה ועד לסיום הפרויקט. מומלץ לבדוק בבניינים נוספים באזור שלכם, אשר עברו פרויקט של פינוי בינוי כדי לדעת מי העו"ד שליווה את הפרויקט שלהם. בין השאר, תפקידו של עו"ד תמ"א 38 הוא לוודא כי בהסכם מול יזם תמ"א 38 יוגדרו כל התנאים הבסיסיים ושההסכם ימצה את הזכויות של הדיירים בצורה המיטבית, כמו למשל גובה הערבויות שהיזם נותן להם. מומלץ כי כבר בישיבה הראשונה של הדיירים יהיה נוכח במקום עו"ד אשר ייצג אותם, ושהוא יבדוק גם הצעות נוספות של יזמים אחרים לפני שיחליטו באיזה יזם לבחור. עו"ד ייתן דגש על הגדרת מועדי הבנייה, כולל שלב הסיום של העבודה. הוא גם ידאג שלא תהיה חבות כספית של הדיירים בשל לקיחת מימון של החברה היזמית.  הוא גם יפעל לעניין הזכויות בבניין בצמוד להיתרי הבניה, וילווה את הדיירים לכל אורך התהליך, למשל בשלב קבלת טופס 4 וידאג שבפנקסי הרישום יתבצע רישום של הבית המשותף.
 • היועץ המשפטי לממשלה לא מקבל את שינוי המדיניות של תמ"א 38 ברמת גן
  גלובס 27.08.2019
  היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הגיש לבית המשפט מסמך ובו נכללה עמדתו בנוגע לפרויקטים של תמ"א 38 ברמת גן ובה ביקורת, שהיא מהותית ולא רק טכנית, על התנהלותה של עיריית רמת גן בנוגע למדיניות שלה בנוגע לתמ"א 38 ברמת גן. הוועדה המקומית לתכנון ובנייה רמת גן מבקשת לבצע התאמות למדיניותה וביקשה את דחיית המשכו של הדיון בנוגע לתמ"א 38 ברמת גן. תמ"א 38 מאפשרת לכל רשות מקומית להכין גרסה מקומית שתתאים לצרכים של כל שכונה ושכונה ולפי הצרכים שלה, והיא רשאית להכין מסמך מדיניות בקשר לתמ"א 38, שהוא למעשה מסמך של הנחיות פנימיות שתתאים. ההחלטה שקיבלה הוועדה המקומית של רמת גן שלא לאשר בקשות להיתרים עבור פרויקטים של תמ"א 38 ברמת גן למעט במקרים חריגים, כאשר ההחלטה הזאת לא כולל שיקולים תכנוניים ולא עושה הפרדה בין האזורים השונים, סותרת את מסמך המדיניות שאושר בעיר רמץ גן לפני שנתיים שבו הוגדרה חלוקה של העיר והגדרת נוסחאות של אפשרויות בניה ושל זכויות המתבססת על נתונים של רוחב הכבישים, צפיפות האוכלוסייה ועוד. חוות הדעת של היועץ המשפטי לממשלה, מאותתת גם לרשויות המקומיות האחרות אשר מבקשות להגביל את מימוש הפרויקטים של תמ"א 38 בשטחן. המסמך מגדיר כמה באמת יכולה הרשות המקומית לגבש מדיניות מקומית בעניין צמצום היישום של תמ"א 38 ועל איזה רקע היא יכולה לעשות זאת, וזאת החשיבות של המסמך הזה. היועץ המשפטי מגדיר במסמך שמסר לבית המשפט כי מסמך המדיניות של הרשות המקומית בנוגע לתמ"א 38 אינו יכול לעקר את תמ"א 38 תוך שהוא מערב שיקולים של המדיניות העירונית אשר אינם שיקולים תכנוניים.
 • הוגשה חוות דעת הסותרת את מדיניות עיריית רמת גן לגבי תמ"א 38
  Ynet 27.08.2019

  פרקליטות מחוז תל אביב שלחה לבית המשפט המחוזי בתל אביב חוות דעת בנוגע למסמך המדיניות של עיריית רמת גן לגבי מימוש תמ"א 38 ברמת גן, וממנו עולה כי מסמך המדיניות לא מבוסס על שיקולים תכנונים ושהוא אינו מידתי. חוות דעת זו, שנעשה בשיתוף עם אביחי מנדלבליט, היועץ המשפטי לממשלה, ועם עם ארז קמיניץ, המשנה ליועץ המשפטי, נשלחה כחלק מהדיון בעתירה שהתאחדות בוני הארץ (התאחדות הקבלנים) הגישה כנגד מסמך המדיניות של עיריית רמת גן אותו היא אישרה באפריל השנה. בחוות הדעת של פרקליטות מחוז תל אביב נטען כי עיריית רמת גן הפכה את ההיגיון על פיו תמ"א 38 פועלת, כי נקבע שעירייה רשאית לא לאשר במקרים חריגים בקשות להיתר בנייה של תמ"א 38, כאשר היא מספקת נימוק סביר לכך, אך עיריית רמת גן קבעה שבקשות להיתרים יאושרו רק במקרים חריגים. ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, פועל מאז היבחרו כדי להקטין את מספר הפרויקטים של תמ"א 38 ברמת גן, כאשר במסמך המדיניות של העירייה, בקשה להיתר תאושר רק במקרים חריגים כאשר מדובר במגרש בודד, כאשר אישור כזה אינו פוגע במתחמי תכנון עתידיים. החלטה זאת של העירייה עלולה לגרום לפרויקטים של תמ"א 38 המקודמים בעיר במשך תקופה ארוכה, ייעצרו. על מדיניות עיריית רמת גן נכתב בחוות דעת, כי שלילת אישור ההיתרים כמעט באופן גורף, לא מבוססת על עמדה מקצועית ולא על שיקולים תכנוניים. חוות הדעת שהוגשה מהווה מכה קשה למאמצים של עיריית רמת גן במאבק המשפטי מול העתירה שהגישו הקבלנים בוני הארץ כי מסתמן ממנה שהממשלה לא מגבה את מדיניותה של עיריית רמת גן.

 • יבוצע מחקר על השפעות המיזמים של התחדשות עירונית ובפרט אלה של תמ"א 38
  כלבו חיפה והצפון 26.08.2019
  הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית מבקשת לבדוק את ההשפעת המיזמים של התחדשות עירונית על התושבים מאחר ולא נעשתה עד היום בחינה מקיפה ומעמיקה מהי ההשפעה של מיזמים אלה על התושבים הגרים המתחמים בוצעו פרויקטים כאלה ועל הסביבה שלהם. המחקר יבוצע על מתחמים של התחדשות עירונית שכבר אוכלסו. לשם כך פרסמה הרשות מכרז לביצוע מחקר אשר יעריך את השפעתם של המיזמים להתחדשות עירונית הן במסלול של תמ"א 38 והן במסלול של פינוי בינוי. ממצאי המחקר הזה רלוונטיים במיוחד כאשר מדובר על התחדשות עירונית בחיפה ובפרט כאשר מדובר בפרויקטים של תמ"א 38 בחיפה מכיוון שהעיר חיפה מתאפיינת במספר רב של פרויקטי התחדשות עירונית ובפרט תמ"א 38. הבדיקה שמבקשת הרשות להתחדשות עירונית לבצע תנתח ותמפה את כלל ההשפעות של התחדשות עירונית על המרחב העירוני ותבדוק את השפעת המיזמים של התחדשות עירונית על המתחם בו הם מבוצעים וכן על הסביבה של אותו המתחם, כאשר במכרז מגדירים מתחם עבור פרויקטים של פינוי בינוי או פרויקטים של תמ"א 38 גדולים בהיקפם. תיבדק השפעת המיזמים של התחדשות עירונית על מחירי הדיור הן בשכונה והן בכלל העיר בה הם מבוצעים. ייבחנו ההיבטים של תחבורה, הן פרטית והן ציבורית, וכן היבטים של המרחב הציבורי והשירותים העירוניים המסופקים במתחם של שירותי החינוך, התרבות וכן שירותים קהילתיים. לאחר סיום המחקר יוגש דו"ח שבו יסוכמו כל תוצאות המחקר, המסקנות וההמלצות של מבצעי המחקר.
 • התהליכים הנדרשים בפרויקט של התחדשות עירונית
  פתח תקוואי 26.08.2019
  כאשר מבצעים פרויקט של התחדשות עירונית משפרים אזורים שהתדרדר מבחינת התחזוקה שלו וכן כאלה שנבנו בהם תשתיות שלא נבנו כהלכה, והופך אותם להיות מסוכנים כאשר מדובר ברעידות אדמה כי הם לא עומדים בתקן של עמידות בפני רעידת אדמה. אחד הסוגים של התחדשות עירונית היא פינוי בינוי כאשר בפרויקטים כאלה, הורסים בניינים ישנים שנבנו בעשורים שבין שנות החמישים לשנות ה-80. לרוב מדובר בבניינים של בהם 3-4 קומות כאשר הם בנויים על שטח גדול באופן יחסי למספר הדיירים הגרים בהם. לאחר ההריסה של הבניינים במסגרת הפרויקט של פינוי בינוי, נבנים בניינים גבוהים יותר מעלי מספר גדול יותר של דירות על אותו השטח כאשר יש בהם תשתיות חדשות וכך משיגים שתי מטרות: האחת היא בניית בניינים חזקים יותר העומדים בתקן של עמידות בפני רעידות אדמה והמטרה השנייה היא הגדלת היצע הדירות ובכך נותנים פתרון למחסור הדירות בערים. הגשת הפרויקט של פינוי בינוי לאישור הרשות המקומית, נעשה לאחר שמתכנן הפרויקט תכנן אותו באופן כללי וקבע את הגבולות של הבניינים שאותם מתכוונים להרוס. לאחר שמתקבל אישור של הרשות המקומית יש לקבל את הסכמת בעלי הדירות לביצוע התוכנית. היזם בוחן את הכדאיות הכלכלית של הפרויקט ואם הוא מעריך שהיא כדאית לו הוא חותם הסכם עם בעלי הדירות כאשר צריך לזכור שדיירי הדירות צריכים לעבור לדירות חלופיות לפני תחילת הפרויקט בו הורסים את המבנה. מדובר בפרויקט ארוך ולעיתים הוא מתמשך מעבר ללוח הזמנים שנקבע בהתחלה וזה יכול לקרות בשל אי הסכמות של בעלי הדירות הגורר לפעמים סירוב שלהם לתת את הסכמתם לביצוע פינוי בינוי או בשל עיכובים בבירוקרטיה הנדרשת לתהליך כזה.

לידיעות נוספות

התחדשות עירונית בקרית אונו
התחדשות עירונית במיטבה - פרויקט פינוי בינוי של חברת מצלאוי בקרית אונו
כל המידע על התחדשות עירונית

אגדת דשא

איפה ירוק יותר? בפרברים או בעיר הצפופה..., מה זה עירוב שימושים?, כמה ימים בחודש אנחנו מבלים בפקק? והאם הבעייה האמיתית של ההתחדשות העירונית היא בעיית החנייה? 
מרחב, התנועה לעירוניות מתחדשת בישראל בשיתוף המשרד להגנת הסביבה הפיקו סרט זה שמנסה להציג בזווית אחרת את בעיית התחבורה.
נראה שפתרונות של תחבורה בת קיימא הינם תנאי בסיסי להתחדשות עירונית. שווה צפייה!


 

מובילי התחדשות עירונית

 - - - - חדש - - - -
קבוצת מובילי התחדשות עירונית
קבוצת הפייסבוק לעוסקים
בתחום ההתחדשות העירונית
הצטרפו לקבוצה