תמ"א 38 והתחדשות עירונית בירושלים

היעד של עיריית ירושלים הוא בניית 4,000 יחידות דיור בחמש שנים באמצעות התחדשות עירונית"

בעלי דירות בירושלים המעוניינים לקדם תהליך של תמ"א 38 בבניין מוזמנים להעביר את הפרטים

בתחילת החודש (מאי 2015) קיימה עירית ירושלים בשיתוף חברת מוריה וארגון קבלני הבניין והתשתית בירושלים, את כנס היזמים הראשון בהתחדשות עירונית

בכנס החשוב השתתפו מעל 500 יזמים ובניהם, קבלנים, אנשים עסקים, אדריכלים, מתווכים ודיירים. כמו כן הגיעו  ראש העיר ניר ברקת, יו"ר הוועדה המחוזית בירושלים דלית זילבר, מנהלת אגף התחדשות עירונית במשרד הבינוי עינת גנון, מנכ"ל עיריית ירושלים אמנון מרחב, מנכ"ל חברת מוריה דורון נויוירט, נשיא התאחדות בוני הארץ ניסים בובליל, יו"ר ארגון קבלני הבניין והתשתיות בירושלים והסביבה-בועז ישראל ואישי ציבור נוספים.

ראש העיר ירושלים , ניר ברקת אמר בכנס: 
"אנו פועלים במלוא המרץ בכדי להציב אתההתחדשות העירונית בראש סדר העדיפויות. אנו רואים בהתחדשות העירונית את העתיד הנכון של העיר ירושלים ויעד חברתי, חינוכי, קהילתי וכלכלי לעיר. זהו כלי חשוב לחיזוק השכונות הוותיקות בעיר, למימוש הפוטנציאל שלהן ולהשארת הירושלמים בירושלים, וזאת על ידי הקמת אלפי יחידות דיור. להשקפת עולמי תמ"א 38  מבורכת לעיר ירושלים כאשר מעבר לפרמטר הרחבת הדיור בירושלים, מדובר בהצלת נפשות של ממש עם חיזוק המבנים כנגד רעידות אדמה. אנו רואים בכך דבר הכרחי וחשוב במעלה שיש לקחת במלוא הרצינות ואנו נפעל לקדמו בירושלים באופן מואץ". עוד הוסיף ראש העיר "הקמת המנהלת להתחדשות עירונית וההשקעה של שני מיליון ₪ בשנה האחרונה בתחום היא אמירה ברורה של עיריית ירושלים בתחום ההתחדשות העירונית בעיר".

מנכ"ל חברת מוריה, דורון נויוירט: 
"היעד של מנהלת ההתחדשות העירונית בחברת מוריה הוא בנייה של 4,000 יחידות דיור בחמש שנים הקרובות בהתחדשות עירונית. התחדשות עירונית בירושלים תהפוך בשנים הקרובות למציאות בשטח לרווחת תושבי העיר כאשר בירושלים יש כל התנאים התומכים להתחדשות עירונית- ביקושים חזקים למגורים, ערכי קרקע גבוהים, ענף בנייה חזק.

ניסים בובליל, נשיא התאחדות בוני הארץ:
"ראש העיר ירושלים ניר ברקת  בניגוד לראש העיר תל אביב פועל באופן חיובי לקידום ולפישוט ביצוע פרויקטים בהתחדשות עירונית ותמ"א 38".

יו"ר ארגון הקבלנים בירושלים, בועז ישראל :
"אני רואה את עתיד הבנייה בירושלים בעיקר בפרויקטים של תמ"א 38 והתחדשות עירונית למרות כל הקשיים כי עתודות הקרקע בעיר לבנייה פשוט נגמרו. הורדת המחירים תגיע רק דרך תנופה בבנייה של התחדשות עירונית. הסיוע שהמנהלת תיתן לדיירים תעזור להם לקבל החלטה חיובית להצטרף לתוכנית ולבצע את הפרויקט באמצעות קבלנים ויזמים המורשים לכך. כמו כן, פעילות המנהלת תרחיק מכערים מלהחתים דיירים ובכך ייחלצו דיירים תמימים מלהפוך לבני ערובה.."

עמית פוני, ראש המינהלת להתחדשות עירונית בחברת מוריה, ממארגני הכנס:
"התחדשות עירונית היא שפה שיש ללמוד. זה הכיוון שאליו הולך שוק הדיור בעיר  בשנים הקרובות. חשוב להכיר את שלושת הצירים הקריטיים להצלחה: תכנון, קהילה וכלכלה. בלעדיהם פרויקטים לא ייצאו לפועל".

יוסי שכטר ,מנכ"ל ארגון הקבלנים של ירושלים :
"יש לקחת בחשבון שחיי אדם גוברים על שימור ועל עצים ולכן בקבלת ההחלטות אסור לעצור פרויקטים בשל שימור מבנים ובשל שימור עצים".