ברוכים הבאים לפורום תמ"א 38

מנהל הפורום - משרד עו"ד גלזר ושות.

משרד עורכי הדין גלזר ושות' תל אביב, הינו משרד בוטיק בעל התמחות מיוחדת בתחום הנדל״ן, המציע לקהל לקוחותיו מגוון נרחב של שירותים משפטיים, מסחריים ועסקיים. 

המשרד הינו מהראשונים לעסוק בתחום "ההתחדשות העירונית" בכלל ותמ"א 38 על סוגיה השונים בפרט. למשרד ניסיון רב שנים בכל הקשור להוצאתם אל הפועל של עשרות רבות של פרויקטים מסוג זה ברחבי הארץ.     

נסיונו של המשרד הינו גם בליווי של חברות יזמיות הפועלות בתחום וגם בליווי בעלי דירות. הליווי שאנו מעניקים לבעלי הדירות הינו כולל ומקיף בכל ההיבטים המשפטיים, העסקיים והמיסויים לאורך כל שלבי הפרויקט. הרעיון שמנחה אותנו בליווי בעלי דירות הינו מחד, למקסם את התמורה אותה יקבלו בעלי הדירות מהיזם ומאידך, לשמור ולהבטיח את זכויותיהם של בעלי הדירות ללא פשרות, הכל תוך שמירה על כדאיותו הכלכלית של הפרוייקט ועל התכנות ביצועו.  

עו"ד ונוטריון אילן גלזר, השותף הבכיר ובעל המשרד, אשר באמתחתו למעלה מ 25 שנות ניסיון בתחום הנדל"ן במהלכן ליווה מאות רבות של עסקאות, הינו גם מרצה מוערך המעביר מגוון רחב של הרצאות העוסקות בניהול פרוייקטים נדל"ניים בארץ ובחו"ל, בנושאי תמ"א 38, תמ"א 38/2 (פינוי בינוי) וקבוצות רכישה.

חוק המארגנים
תגובה אחרונה 01 אפר 2018 19:11 ע"י עו"ד אילן גלזר - מנהל הפורום. 1 תגובות.
גרסה להדפסה
מיון:
הקודםהקודם הבאהבא
מחבר הודעות
עמית

--
26 מרץ 2018 16:14
  • צטט
  • הגב
שלום רב עו"ד גלזר,

האם תוכל לפרט איך השפיע חוק המארגנים על השוק, אם בכלל? כמו כן, מה שכר הטרחה שאמור המארגן לקבל ומי משלם אותו?

תודה מראש,
עו"ד אילן גלזר - מנהל הפורום

--
01 אפר 2018 19:11
  • צטט
  • הגב
עמית שלום רב,

מטרתו של חוק המארגנים (חוק התחדשות עירונית (הסכמים לארגון עסקאות), תשע"ז-2017), הינו הסדרת הסוגיה הפרוצה של מארגנים (מעכרים או חעפרים כפי שחלקנו מכנים אותם) שמחתימים בעלי דירות במתחמים של התחדשות עירונית (תמ"א 38 ופינוי בינוי) על כתבי הסכמה/הסכמים מבלי להסביר להם את תוכן הדברים ומבלי לתחום את ההסכמות לפרק זמן ידוע מראש.
החוק מטיל על המארגן התחייבויות רחבות לאורך כל שלבי הטיפול - קודם להחתמת כתב הסכמה או הסכם לארגון כפי שהוא מוגדר בחוק - חובת כינוס אספה של בעלי דירות, כמות בעלי הדירות שצריכים להשתתף באותה אספה ותוכנה של אותה אספה; צורתו ותוכנו של ההסכם והנושאים שיש לגלות במסגרת אותו הסכם; תוקפו של ההסכם והתנאים להארכת תוקפו ועוד כהנה חובות המוטלות על המארגן וממסדות את הקשר בינו לבין בעלי הדירות. האמור הינו כמובן 'על קצה המזלג' שכן החוק מכיל עשרות הוראות ברמת פרוט גבוהה.
החוק אינו מגדיר את מהו שכר הטרחה של המארגן ואף אינו מחייב ששכר הטרחה ישולם על ידי צד שלישי, אולם מחייב לגלות לבעלי הדירות פרטים בנושא שכר הטרחה חכבר במסגרת האסיפה הראשונה ככל והם ידועים באותה עת.
חוק המארגנים גם קובע הוראות מעבר לגבי הסכמים אשר נחתמו לפני שהחוק נכנס לתוקף 7.2017.
מאז חקיקתו של החוק ניתן לראות מגמה של שיפור בפעילותם של המארגנים. אותם מארגנים חעפרים הולכים ונעלמים מהשוק ונותרים אותם מארגנים רצינים ואחראים אשר פועלים בצורה אחראית ורצינית לקידום האינטרסים של בעלי הדירות.

בברכה,

אילן גלזר, עו"ד
משרד עו"ד גלזר ושות' – הנהלת הפורום, ניתן לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל Headoffice@glaser-law.co.il ובטלפון: 03-6114920.
* אין לראות באמור ייעוץ משפטי


תגובה מהירה
toggle
  שם משתמש:
נושא:
גוף:
קוד אבטחה:
CAPTCHA image
Enter the code shown above in the box below

שלח
Active Forums 4.3

אין לראות במידע ובחומרים המפורסמים בפורום, לרבות התייחסות, תגובות, תשובות ופרסומי הנהלת הפורום משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי, ו/או חוות דעת משפטית או מקצועית כלשהי. בכל מקרה יש להתייעץ עם עו"ד על מנת לקבל ייעוץ המותאם לנסיבות המיוחדות ולנתוני המקרה הספציפי וכל מקרה יש לבחון לגופו. אין בכתבה זו כדי ליצור יחסי עו"ד-לקוח בין הקוראים לבין הכותב או משרדו. אין להסתמך על מידע המפורסם בפורום לצורך קבלת החלטות כלשהן, לרבות בנושאים מקצועיים, משפטיים, קנייניים, תכנוניים, הנדסיים, אישיים או כספיים. אין לראות במידע המפורסם בפורום משום ייעוץ משפטי או מקצועי אחר.