ברוכים הבאים לפורום תמ"א 38

מנהל הפורום - משרד עו"ד גלזר ושות.

משרד עורכי הדין גלזר ושות' תל אביב, הינו משרד בוטיק בעל התמחות מיוחדת בתחום הנדל״ן, המציע לקהל לקוחותיו מגוון נרחב של שירותים משפטיים, מסחריים ועסקיים. 

המשרד הינו מהראשונים לעסוק בתחום "ההתחדשות העירונית" בכלל ותמ"א 38 על סוגיה השונים בפרט. למשרד ניסיון רב שנים בכל הקשור להוצאתם אל הפועל של עשרות רבות של פרויקטים מסוג זה ברחבי הארץ.     

נסיונו של המשרד הינו גם בליווי של חברות יזמיות הפועלות בתחום וגם בליווי בעלי דירות. הליווי שאנו מעניקים לבעלי הדירות הינו כולל ומקיף בכל ההיבטים המשפטיים, העסקיים והמיסויים לאורך כל שלבי הפרויקט. הרעיון שמנחה אותנו בליווי בעלי דירות הינו מחד, למקסם את התמורה אותה יקבלו בעלי הדירות מהיזם ומאידך, לשמור ולהבטיח את זכויותיהם של בעלי הדירות ללא פשרות, הכל תוך שמירה על כדאיותו הכלכלית של הפרוייקט ועל התכנות ביצועו.  

עו"ד ונוטריון אילן גלזר, השותף הבכיר ובעל המשרד, אשר באמתחתו למעלה מ 25 שנות ניסיון בתחום הנדל"ן במהלכן ליווה מאות רבות של עסקאות, הינו גם מרצה מוערך המעביר מגוון רחב של הרצאות העוסקות בניהול פרוייקטים נדל"ניים בארץ ובחו"ל, בנושאי תמ"א 38, תמ"א 38/2 (פינוי בינוי) וקבוצות רכישה.

תמא 38א מה מומלץ לבקש מהיזם: ליווי בנקאי או ערבות בנקאית?
תגובה אחרונה 01 אפר 2018 18:33 ע"י עו"ד אילן גלזר - מנהל הפורום. 1 תגובות.
גרסה להדפסה
מיון:
הקודםהקודם הבאהבא
מחבר הודעות
רל

--
08 מרץ 2018 01:35
  • צטט
  • הגב
היזם מעדיף לתת ערבויות בנקאיות ולא ליווי בנקאי שהוא טוען שזה פחות כלכלי לו ושלא תמיד הבנקים מאשרים במיוחד שזה נחשב פרויקט קטן יחסית, מה ההבדל בין ערבות בנקאית לליווי בנקאי אם חס וחלילה היזם פושט רגל והאם להתעקש על ליווי בנקאי?
עו"ד אילן גלזר - מנהל הפורום

--
01 אפר 2018 18:33
  • צטט
  • הגב
שלום רב,
השאלה אינה ברורה דיה שכן ליווי בנקאי וערבויות בנקאיות הולכים על פי רוב יד ביד.
אני מניח שכוונת אותו יזם היא שהוא מוכן להעמיד לטובת הפרוייקט ערבות בנקאית מסוג ערבות ביצוע להבטחת קיום התחייבויותיו מבלי לקבל ליווי בנקאי כולל לפרוייקט. המשמעות היא שלטובת רוכשי הדירות מהיזם נרשמות הערות אזהרה והם לא מקבלים ערבות מסוג חוק מכר ושבנוסף גובה הערבות לבעלי הדירות הקיימות אינו מכסה באופן מלא את כל עלויות החיזוק והשיפוץ.
מובן שבמקרה בו אין ליווי בנקאי הסיכון הקיים לבעלי הדירות הקיימות גדול יותר במקרה בו היזם פושט את הרגל שכן בעלי הדירות מוצאים עצמם עם ערבות שאינה מלאה ועם רוכשי דירות אשר לטובתם רשומה הערת אזהרה. עם זאת כפי שהיזם הציג במקרים רבים בהם היקף הפרוייקט קטן הבנקים לא מוכנים לתת ליווי בנקאי לפרוייקט.
צריך לנסות ולהתעקש ככל האפשר על ליווי בנקאי או ליווי של מוסד פיננסי אחר, תוך העמדת בטוחות הן לבעלי הדירות הקיימות והן לרוכשי הדירות החדשות. חלופה שנותנת פתרון חלקי היא לדאוג שרוכשי הדירות החדשות יכניסו את מלוא הכספים שהם משלמים עבור רכישת הדירה לחשבון נאמנות בפיקוח על עו"ד בעלי הדירות ממנו יצאו כספים אך ורק לטובת בניית הפרוייקט.

בברכה,

אילן גלזר, עו"S
משרד עו"ד גלזר ושות' – הנהלת הפורום, ניתן לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל Headoffice@glaser-law.co.il ובטלפון: 03-6114920.
* אין לראות באמור ייעוץ משפטי


תגובה מהירה
toggle
  שם משתמש:
נושא:
גוף:
קוד אבטחה:
CAPTCHA image
Enter the code shown above in the box below

שלח
Active Forums 4.3

אין לראות במידע ובחומרים המפורסמים בפורום, לרבות התייחסות, תגובות, תשובות ופרסומי הנהלת הפורום משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי, ו/או חוות דעת משפטית או מקצועית כלשהי. בכל מקרה יש להתייעץ עם עו"ד על מנת לקבל ייעוץ המותאם לנסיבות המיוחדות ולנתוני המקרה הספציפי וכל מקרה יש לבחון לגופו. אין בכתבה זו כדי ליצור יחסי עו"ד-לקוח בין הקוראים לבין הכותב או משרדו. אין להסתמך על מידע המפורסם בפורום לצורך קבלת החלטות כלשהן, לרבות בנושאים מקצועיים, משפטיים, קנייניים, תכנוניים, הנדסיים, אישיים או כספיים. אין לראות במידע המפורסם בפורום משום ייעוץ משפטי או מקצועי אחר.