ברוכים הבאים לפורום תמ"א 38

מנהל הפורום - משרד עו"ד גלזר ושות.

משרד עורכי הדין גלזר ושות' תל אביב, הינו משרד בוטיק בעל התמחות מיוחדת בתחום הנדל״ן, המציע לקהל לקוחותיו מגוון נרחב של שירותים משפטיים, מסחריים ועסקיים. 

המשרד הינו מהראשונים לעסוק בתחום "ההתחדשות העירונית" בכלל ותמ"א 38 על סוגיה השונים בפרט. למשרד ניסיון רב שנים בכל הקשור להוצאתם אל הפועל של עשרות רבות של פרויקטים מסוג זה ברחבי הארץ.     

נסיונו של המשרד הינו גם בליווי של חברות יזמיות הפועלות בתחום וגם בליווי בעלי דירות. הליווי שאנו מעניקים לבעלי הדירות הינו כולל ומקיף בכל ההיבטים המשפטיים, העסקיים והמיסויים לאורך כל שלבי הפרויקט. הרעיון שמנחה אותנו בליווי בעלי דירות הינו מחד, למקסם את התמורה אותה יקבלו בעלי הדירות מהיזם ומאידך, לשמור ולהבטיח את זכויותיהם של בעלי הדירות ללא פשרות, הכל תוך שמירה על כדאיותו הכלכלית של הפרוייקט ועל התכנות ביצועו.  

עו"ד ונוטריון אילן גלזר, השותף הבכיר ובעל המשרד, אשר באמתחתו למעלה מ 25 שנות ניסיון בתחום הנדל"ן במהלכן ליווה מאות רבות של עסקאות, הינו גם מרצה מוערך המעביר מגוון רחב של הרצאות העוסקות בניהול פרוייקטים נדל"ניים בארץ ובחו"ל, בנושאי תמ"א 38, תמ"א 38/2 (פינוי בינוי) וקבוצות רכישה.

בדיקת כדאיות לתוכנית תמ"א 38
תגובה אחרונה 20 מרץ 2018 19:56 ע"י עו"ד אילן גלזר - מנהל הפורום. 1 תגובות.
גרסה להדפסה
מיון:
הקודםהקודם הבאהבא
מחבר הודעות
משה

--
16 פבר 2018 12:10
  • צטט
  • הגב
לעו"ד גלזר שלום,

ראשית ברכותי על מינוייך למנהל פורום זה.

אני מתגורר בפתח תקוה ברח דב הוז, בנין בן 4 קומות על עמודים משנת 1976.
אנחנו 2 כניסות ו- 12 דיירים מעונינים להכנס לפרוייקט תמ"א 38/א.
הבעיה של הבנין שלנו היא 2 דירות בקומה ה- 4 שהם גם בעלי הגג וכנראה יש להם זכויות בניה על הגג (הם בנו חדרי מגורים וכו)
הבנתי שללכת לבד לתמא 38 עם הנתונים כאלו זה בלתי אפשרי ולכן עלה לי רעיון לחבר שתי מגרשים צמודים. יזמנו פגישה עם נציגות הדיירים של בית הצמוד והם גילו ענין בכניסה משותפת לפרוייקט (בעבר הם ניסו להרים פרוייקט תמא 38 בנפרד אבל לא צלחו מסיבות שונות)
הבית הצמוד הוא גם 2 כניסות ו- 12 דיירים וגגות חופשיים.

אמה מה? יש לנו קאטץ 'קטן' בין הבנינים שלנו קיים שביל עירוני ברוחב 3מ' שאגב נגרע מן המגרשים שלנו הזמן ביצוע הפרצליציה.

חשבתי שבמסגרת פרוייקט תמא 38 עם חיבור 2 המגרשים להשקיע את השביל מתחת לאדמה.

התגובה שקבלתי ממספר יזמים של תמא 38 היא שזה בלתי ניתן לחבר בין 2 המגרשים וכמובן שציינו שהגגות הפרטיים גם כן בעיה רצינית (זה ידעתי מראש)

שאלתי:
האם במסגרת תוכנית תמא 38 הרשויות לא מחויבות לבוא לטובת בעלי דירות ולאפשר לנו להתגבר על 'מכשול' השביל ולתת את מכסימום זכויות הבניה? על מנת שנוכל להוציא פרוייקט כלכלי?
(ברחוב שלנו הבנתי שהתב"ע מאפשרת להוסיף 2.5 קומות במסגרת תמא 38)


בתודה מראש
משה
עו"ד אילן גלזר - מנהל הפורום

--
20 מרץ 2018 19:56
  • צטט
  • הגב
משה שלום רב,
במסגרת פרוייקט תמ"א 38 הועדה המקומית יכולה לאשר רק בהתאם להיקף הזכויות המותר, כלומר בהתאם למה שמתירה תמ"א 38 על תיקוניה בשילוב עם התבעו"ת הקיימות. לועדה המקומית אין אפשרות לתת לפרוייקט שלכם זכויות נוספות רק מתוך התחשבות בנסיבות. רק על מנת לסבר את האוזן קיימים בנינים רבים עם נסיבות חריגות ומתן אפשרות לועדות המקומיות לחרוג מהמותר רק בשל התחשבות בנסיבות היתה יוצרת כאוס מוחלט.
בנסיבות הענין הייתי מציע לפעול כך:
ראשית, יש לבחון מול יזמים את כלכליות הפרוייקט תחת המציאות שקיימות דירות גג שצריך לפצות אותן בהתאם, כאשר מחברים את שני המגרשים ובהתעלם מהשביל;
שנית, בהנחה שיש כדאיות לפרוייקט צריך לפנות לעיריה ולבדוק מולה את האפשרות לאחד את המגרשים ולמקם את השביל באחד משני הצוות של המגרש (בהנחה שישנה התכנות תכנונית לדבר). רק אם ניתן להזיז את מיקום השביל יהיה ניתן לבצע את הפרוייקט על ידי איחוד המגרשים.

איני רואה פתרון אחרון בסיטואציה המדוברת.

בברכה,

אילן גלזר, עו"ד
משרד עו"ד גלזר ושות' – הנהלת הפורום, ניתן לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל Headoffice@glaser-law.co.il ובטלפון: 03-6114920.
* אין לראות באמור ייעוץ משפטי


תגובה מהירה
toggle
  שם משתמש:
נושא:
גוף:
קוד אבטחה:
CAPTCHA image
Enter the code shown above in the box below

שלח
Active Forums 4.3

אין לראות במידע ובחומרים המפורסמים בפורום, לרבות התייחסות, תגובות, תשובות ופרסומי הנהלת הפורום משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי, ו/או חוות דעת משפטית או מקצועית כלשהי. בכל מקרה יש להתייעץ עם עו"ד על מנת לקבל ייעוץ המותאם לנסיבות המיוחדות ולנתוני המקרה הספציפי וכל מקרה יש לבחון לגופו. אין בכתבה זו כדי ליצור יחסי עו"ד-לקוח בין הקוראים לבין הכותב או משרדו. אין להסתמך על מידע המפורסם בפורום לצורך קבלת החלטות כלשהן, לרבות בנושאים מקצועיים, משפטיים, קנייניים, תכנוניים, הנדסיים, אישיים או כספיים. אין לראות במידע המפורסם בפורום משום ייעוץ משפטי או מקצועי אחר.