ברוכים הבאים לפורום תמ"א 38

מנהל הפורום - משרד עו"ד גלזר ושות.

משרד עורכי הדין גלזר ושות' תל אביב, הינו משרד בוטיק בעל התמחות מיוחדת בתחום הנדל״ן, המציע לקהל לקוחותיו מגוון נרחב של שירותים משפטיים, מסחריים ועסקיים. 

המשרד הינו מהראשונים לעסוק בתחום "ההתחדשות העירונית" בכלל ותמ"א 38 על סוגיה השונים בפרט. למשרד ניסיון רב שנים בכל הקשור להוצאתם אל הפועל של עשרות רבות של פרויקטים מסוג זה ברחבי הארץ.     

נסיונו של המשרד הינו גם בליווי של חברות יזמיות הפועלות בתחום וגם בליווי בעלי דירות. הליווי שאנו מעניקים לבעלי הדירות הינו כולל ומקיף בכל ההיבטים המשפטיים, העסקיים והמיסויים לאורך כל שלבי הפרויקט. הרעיון שמנחה אותנו בליווי בעלי דירות הינו מחד, למקסם את התמורה אותה יקבלו בעלי הדירות מהיזם ומאידך, לשמור ולהבטיח את זכויותיהם של בעלי הדירות ללא פשרות, הכל תוך שמירה על כדאיותו הכלכלית של הפרוייקט ועל התכנות ביצועו.  

עו"ד ונוטריון אילן גלזר, השותף הבכיר ובעל המשרד, אשר באמתחתו למעלה מ 25 שנות ניסיון בתחום הנדל"ן במהלכן ליווה מאות רבות של עסקאות, הינו גם מרצה מוערך המעביר מגוון רחב של הרצאות העוסקות בניהול פרוייקטים נדל"ניים בארץ ובחו"ל, בנושאי תמ"א 38, תמ"א 38/2 (פינוי בינוי) וקבוצות רכישה.

תמא 38/2 אחוז הסכמת דיירים
תגובה אחרונה 24 אפר 2018 22:20 ע"י eyal160. 3 תגובות.
גרסה להדפסה
מיון:
הקודםהקודם הבאהבא
מחבר הודעות
יוסי

--
13 דצמ 2015 19:07
  • צטט
  • הגב
עו"ד גלזר שלום.
נאמר לנו שנידרש לביצוע תמא 38/2 הסכמה של 80% דיירים ו 80% שטח .

יש לנו בסכמה של 80% דיירים ו 75% שטח . ( 10 דיירים בבניין )
בחרנו יזם , ל 2 דיירים יש דרישות מעורפלות ורוצים להחליף יזם .

מה עושים ? האם ניתן לחייב את 2 הדיירים ?

בברכה : יוסי
עו"ד אילן גלזר - מנהל הפורום

--
06 ינו 2016 20:07
  • צטט
  • הגב
יוסי שלום רב,
אכן על מנת לאכוף ביצוע פרוייקט מסוג הריסה ובניה מחדש בהתאם להוראות תמ"א 38 נדרש רוב של 80% מבעלי הדירות המחזיקים ב- 80% מהשטחים המשותפים בבניין.
הדרישה הינה דרישה מצטברת ולכן במידה ולבעלים שתומכים בפרוייקט אין 80% מהרכוש המשותף בבניין, לא ניתן לאכוף את ביצוע הפרוייקט על הסרבנים.
קיימת אפשרות להגיש תביעה נזיקית לבית המשפט אבל עדיין אין לכך תקדימים בנסיבות בהן ניתן להחיל את הוראות חוק המקרקעין (חיזוק בתים משותפים מפני רעידות אדמה) (אותו חוק שבעזרתו ניתן לאכוף ביצוע פרוייקט תמ"א 38/2 על המעוט הסרבן).

בברכה,

אילן גלזר, עו"ד
משרד עו"ד גלזר ושות' – הנהלת הפורום, ניתן לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל Headoffice@glaser-law.co.il ובטלפון: 03-6114920.
* אין לראות באמור ייעוץ משפטי
אלי דהאן

--
10 ינו 2016 10:02
  • צטט
  • הגב
שלום יוסי,

אכן הסכמה מינימאלית היא 80% עם הסייגים כפי שציין עו"ד גלזר, אך ישנם כמה שלבים בהליך התמא, כמו יצירת יחידה רישומית אשר דורשת את הסכמת כל הדיירים, ושם צפויות בעיות, לכן תמיד מומלץ לקבל הסכמה פה אחד, למרות שפרויקטים רבים צולחים בפחות מכך.

לעניין חיוב או אי חיוב של הדיירים,
אני מניח שהעניינים הסתבכו עקב פערי אמון ביניכם הדיירים.

יש מספר חברות שיכולות לגשר על הפער, ליצור דוח זכויות ולהפוך את הסיפור להרבה יותר שקוף ואובייקטיבי מצד כולם, וכך גם לקצר את הזמנים הארוכים בכל שלב ושלב.

אני אישית ממליץ על אפיקים 38 , עושים עבודה נהדרת, ומקצועית.

בבצלחה רבה.
eyal160

--
24 אפר 2018 22:20
  • צטט
  • הגב
מה זה בדיור 80% מהשטח המשותף?
האם מתכוונים לשטחי הדירות או אך ורק לשטחים המשותפים כגון חדרי מדרגות?


תגובה מהירה
toggle
  שם משתמש:
נושא:
גוף:
קוד אבטחה:
CAPTCHA image
Enter the code shown above in the box below

שלח
Active Forums 4.3

אין לראות במידע ובחומרים המפורסמים בפורום, לרבות התייחסות, תגובות, תשובות ופרסומי הנהלת הפורום משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי, ו/או חוות דעת משפטית או מקצועית כלשהי. בכל מקרה יש להתייעץ עם עו"ד על מנת לקבל ייעוץ המותאם לנסיבות המיוחדות ולנתוני המקרה הספציפי וכל מקרה יש לבחון לגופו. אין בכתבה זו כדי ליצור יחסי עו"ד-לקוח בין הקוראים לבין הכותב או משרדו. אין להסתמך על מידע המפורסם בפורום לצורך קבלת החלטות כלשהן, לרבות בנושאים מקצועיים, משפטיים, קנייניים, תכנוניים, הנדסיים, אישיים או כספיים. אין לראות במידע המפורסם בפורום משום ייעוץ משפטי או מקצועי אחר.